Paniková kování

únikové východy požiarne východy panikové kovanie ISEO

Proč právě naše kování?

 • elegantní moderní design
 • ochrana proti zranění
 • antibakteriální povrch zdarma
 • záruka 10 let

 

 

Rychlý a bezpečný únik dveřmi

Paniková kování IDEA jsou vyrobena v souladu se standardem ČSN EN 1125: 2008 a slouží k zajištění bezpečnosti osob v případě ohrožení lidského života. Používají se na dveřích únikových východů z veřejných budov (škol, úřadů, kin, divadel, nákupních středisek, sportovních hal, hotelů), které navštěvuje vyšší počet lidí, kde v případě jakéhokoli ohrožení je předpoklad vzniku panikových situací. Jsou také vhodné do objektů s dětmi nebo osobami se sníženou pohyblivostí.
  Minimální námaha bez znalosti systému otevírání

Jsou určeny na dveře únikových východů a požárních uzávěrů, tedy všude, kde je životně důležité najít východ z budovy a umožnit otevření dveří v každém čase tlakem ruky nebo těla na panikový uzávěr z vnitřní strany i bez nutnosti použití klíče nebo jiného předmětu a bez jakýchkoliv znalostí použití únikových východů a zařízení. Umožňují otevření dveří přiměřeným zatlačením na madlo ve směru úniku (nebo šikmo shora dolů) a to i v případě, že jsou dveře z vnější strany uzamčené.
  panikové kovanie cena
paniková kování
katalog Metalia

Stále platí, že úniková cesta musí zůstat volná. Ochrana života má přednost před ochranou majetku. Zkuste si představit, že v panice utíkáte - nevím, jestli si vzpomenete, že si z bundy na věšáku musíte vzít klíče. V objektu mohou být i lidé, kteří nemají klíče (návštěvy, děti) a také by měli dostat šanci na únik.
 

Na trhu existuje mnoho zámků, které se po zavření dveří i uzamknou. Zevnitř je můžete otevřít stiskem kliky. Je to investice přibližně do 2500 Kč. Budete mít vždy uzamčeno (nezapomenete zamknout) a zvýší to i ochranu vašeho majetku.

 


Další výhody

 • elegantní moderní design - oblé tvary kování chrání lidi před zraněním,
 • nízká uvolňovací síla,
 • velmi vysoká odolnost proti korozi 240h (prEN1670),
 • dlouhá životnost - test durability > 200.000 cyklů,
 • snadná montáž bez zásahu do dveřního křídla
 

Montáž na:

 • jednokřídlé i dvoukřídlé,
 • obecné i protipožární dveře
 • dveře z úzkých profilů - šířka konzole 37 mm
 • montážní destička zaručí pevné ukotvení na konstrukci dveří i v případě vysoké četnosti používání

Trvalá antibakteriální ochrana

Antigerm je antibakteriální povrchová úprava založená na postupném uvolňování iontů stříbra, které pronikají do mikrobů, napadají jejich DNA a zabraňují jejich množení. Povrchová úprava Antigerm není pro lidi škodlivá a již během několika minut je schopná zneškodnit více než 650 druhů bakterií (Salmonella, Legionella, MRSA). Působí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, čímž snižuje výskyt bakterií o více než 99%.

Ve veřejných prostorách je nezbytná trvalá bezpečnost a ochrana před nákazou. Každý rok se v evropských nemocnicích nakazí více než 4,1 milionu obyvatel. Právě v těchto zařízeních se pohybují lidé se sníženou imunitou a infekce není radno podceňovat. Neméně důležité je chránit lidi v nákupních centrech, veřejných budovách, školách, školkách a jiných objektech s vysokou návštěvností.


antibakteriálna povrchová úprava
 

antibakteriálny povech zadarmoJelikož paniková kování se umisťují všude tam, kde se vyžaduje hygiena a ochrana zdraví jako například v klinikách, sanatoriích, wellness centrech, či supermarketech, firma ISEO se rozhodla aplikovat antibakteriální povrchovou úpravu a zvyšovat tak ochranu zdraví ve všech veřejných budovách. Proto jsou paniková kování ISEO opatřeny antibakteriální povrchovou úpravou Antigerm, která je certifikována Centrem molekulární medicíny na Univerzitě v Padově.

Efekt povrchové úpravy Antigerm je trvalý a nevyžaduje žádnou údržbu. Neustálé uvolňování iontů stříbra zaručuje efektivní působení po celou dobu životnosti produktu, dokonce i v případě poškození povrchu.

Všechna paniková kování ISEO nyní bojují nejen proti panice, ale i proti bakteriím a hlavně proti zvyšování Vašich nákladů. Protože antibakteriální povrchová úprava je bezplatnou součástí každého panikového kování ISEO a nevyžaduje dodatečné investice. Takto se zvyšuje Vaše bezpečnost, spolehlivost a celková užitečnost produktu.