Od roku 2016 patří společnost FEI Company pod světového lídra v produktech pro vědu Thermo Fisher Scientific. Sídlí v Brně, v skutečně pěkných prostorách. Jak to tam vypadá?

 

FEI Brno

 

Zaostřeno na Nobelovku

Them Fisher Scientific nemá ve svém oboru konkurenci. S ročním obratem 20-miliard USD a s více než 65 000 zaměstnanci v 50 zemích světa se není čemu divit. Společnost soustřeďuje svůj záměr na výrobu speciálních vědeckých produktů, jakými jsou například elektronové mikroskopy Titan. Jeden takový používá při svých výzkumech i profesor Dan Shechtman, nositel Nobelovy ceny. Zákazníky jsou také centra jako Oxford, Cambridge nebo Max-Planck Institut. Na poli vědy jde o skutečně významná jména. Díky produktům společnosti dokáží vědci zlepšovat lékařskou diagnostiku či řešit produktivitu laboratoří.

A jednu takovou vizi měli i tvůrci byznys centra. Aspira Business Centre je první budovou v Praze, která získala dvě nejvýznamnější certifikace - LEED Gold a BREEEAM Excellent hodnotící environmentální náročnost administrativních budov. Zárukou je udržitelnost a minimalizace nepříznivých vlivů na životní prostředí.

 

FEI Brno

 

Mikroskopy, kam se jen podíváte

Technologické centrum je největším výrobcem elektronových mikroskopů na světě. Co to však znamená v praxi? Představte si plochu o velikosti 2 fotbalových hřišť a vzduchotechniku, která by dokázala vychladit až 4 hokejové stadiony. Takto to přesně vypadá v prostorách výroby. Thermo Fisher Scientific navíc nese ocenění Zaměstnavatel Jihomoravského kraje v letech 2014-2017. Zajímavé statistiky uvádějí, že průměrný věk odborných pracovníků je 36 let. Průměrné IQ se napříč zaměstnanci zatím neměřili, ale jsme si jisti, že by to bylo pořádně vysoké číslo.

FEI Brno

 

Žádné nudné laboratoře

Většina z nás je od vědy na míle vzdálená a to, jak si představujeme takové technologické prostory, je zřejmě někde mezi chemickou učebnou z dob střední školy a průmyslovou budovou. Opak je však v tomto případě pravdou. FEI Brno je souborem tří budov - kancelářská, vývojová a výrobní část. Důmyslní čeští architekti z ateliéru Studio acht nenechali nic náhodě. Komplex je vzdušný, s množstvím skleněných ploch a rafinovaným propojením budov. Okolí perfektně dotváří několik vodních a travnatých úseků, které jsou jako stvořené pro odpočinek a načerpání nových sil. Do dokonalosti jsou dotaženy i takové detaily jako například kliky. Ověřené náročnými požadavky vědy, najdete je i v naší nabídce.

FEI Brno