MÁTE BEZPEČNĚ ZAMČENO I PRO POJIŠŤOVNY?

MOŽNÁ VÁS VYKRÁDÁJÍ A ANI O TOM NEVÍTE


Policejní statistiky uvádí, že jen 10% vloupání do firemních objektů je zvenčí a většinu z nich policie úspěšně objasní díky zanechaným stopám po vloupání.

Zatím co 90% průběžného vykrádání probíhá zevnitř firmy samotnými zaměstnanci a často i těmi, kteří ve firmě už dávno nepracují, protože mají duplicitní klíče. Provádět výměnu zámků ve všech prostorách pokaždé kdy firma propustí zaměstnance je velmi nákladné a proto se to v praxi většinou nedělá.

Velký problém ale je, že vnitřní vloupání se téměř nikdy nepodaří odhalit a prokázat, protože nedojde k žádnému mechanickému poškození zámku ani dveří. Díky tomu mohou být firmy v tichosti průběžně vykrádány např. ze skladů ale i z kanceláří, kde se uchovávají citlivá data a různé informace, které si každá firma chrání, aniž by o tom kdokoliv věděl. Málo se už ví, že přitom existuje velmi účinné řešení, které těmto situacím spolehlivě čelí tak, že k nim nikdy nedojde.

CO NAHRÁVÁ POJIŠŤOVNÁM, ABY NEMUSELY VYPLATIT POJISTKU V PŘÍPADĚ VYKRADENÍ?


Častý argument pojišťoven a pohled policie na vloupání je, že: Pokud na dveřích nejsou stopy násilí, pak musely být dveře otevřené jedině klíčem. Když nezjistí poškození dveří, nebo zámku dveří, tak nevyplatí pojistku, protože podle nich byly dveře otevřené klíčem.

Pojišťovny sice preferují bezpečnostní třídu 3 a 4, jenže smlouvy pojišťoven se ve stejném stavu automaticky prodlužují, ale rizika se stále mění a zvyšují. Co bylo a stačilo v době uzavření pojistné smlouvy, už může být při jejím prvním automatickém prodloužení pro pojišťovny v daném čase nedostačující.

Právě tato paradoxní situace pojišťovnám nahrává k tomu, že pak nemusí vyplácet pojistky. Nám ale povinnost platit dál zůstává, proto si hlavně my sami musíme dát pozor na to, jak si (ne)zabezpečíme uzamykání prostor, které chceme účinně chránit před vloupáním. Od pojišťoven tohle nemůžeme logicky očekávat, protože nejsou odborníky na uzamknutí.

Chceme-li výrazně snížit riziko tichého vloupání bez ohledu na to, kdy jsme pojistku uzavřeli, musíme s jistotou vědět, zda stupeň zabezpečení našeho zamykání k dnešnímu dni odpovídá současným trendům a vysokým nárokům, které pojišťovny vyžadují.


**********

ZDARMA SI MŮŽETE NECHAT OTESTOVAT, ZDA JE VÁŠ STUPEŇ BEZPEČNOSTI ZAMYKÁNÍ NA TAKOVÉ ÚROVNI, ABY BYL I PRO VAŠI POJIŠŤOVNU AKCEPTOVATELNÝ.

**********

Vyplněním tohoto dotazníku se to určitě dozvíte, protože Vaše odpovědi zpracuje a vyhodnotí náš odborný specialista, který patří v naši firmě mezi ty nejzkušenější a proto dokáže odhalit možné problémy i skrytá rizika ještě dřív, než vůbec vzniknou. Díky jeho analýze se mimo jiné dozvíte, jaký je současný stav Vašeho zabezpečení zamykání dveří z pohledu pojišťoven a zároveň Vám odborně poradí, jaká případná vhodná opatření přijmout i ve vztahu k pojišťovně. Nejpozději do 3 pracovních dnů Vás bude kontaktovat náš specialista s analýzou Vašeho zabezpečení zámků dveří.


Kolik máte uzamykatelných vstupních dveří na venkovním plášti budovy?

Kolik máte celkem kusu uzamykatelných dveří ve Vašem objektu bez ohledu na stupeň zabezpečení?

Máte certifikovány bezpečnostní vložky u dveří, kde mají přístup jen Vámi určené osoby?

Měl i někdo jiný (bývalý zaměstnanec, brigádník, soused apod.) za dobu používání současné bezpečnostní vložky v ruce klíč?

Je Váš klíč chráněný proti kopírování, které jste neschválili?

Používáte k uzamykání prostor systém generálního klíče?


Pokud máte pocit, že ten samý test by byl vhodný i pro vaše blízké, doplňte jejich jméno, příjmení a emailovou adresu a my jim s vašim doporučením tento dotazník přepošleme. Díky Vám a tomuto testu budou s předstihem vědět, jaká vhodná opatření přijmout pokud to bude potřeba, aby předešli nechtěnému překvapení, kdy se může pojišťovna zdráhat vyplatit pojistku i když jsou „dobře pojištěni“, pokud by k něčemu došlo.: