Pekinský architekt Ma Yansong se stal hlasem nové generace architektů. Studoval na Pekinském institutu stavebního inženýrství a architektury a na univerzitě v Yale získal titul Master. Je prvním čínským architektem, který získal v zámoří zakázku na významnou stavbu měnící ráz města.

 

Jako zakladatel a ředitel studia MAD architekti se zabývají designem v různých podobách. V posledních letech se navazuje na jeho koncepci města Šanshui, které je jeho vízí vytvářet novou rovnováhu mezi společností, městem a prostředím prostřednictvím nových forem architektury. Již od roku 2002, kdy navrhnul "Plovoucí ostrov", se neustále pohrává s myšlenkou vznášajúceho se města v oblacích.

 

Takže svojou kanceláříou MAD vytvořila celou řadu nápaditých prací včetně Absolut Towers v Torontu, Hutong Bubble 32 v Pekingu, Muzea Ordos, Muzea sochařského dřeva v Číně, Fake Hills a další. V roce 2014 byl zvolen za hlavního architekta Lucasova muzea výtvarného umění v Chicagu, čímž se opět stal prvním čínským architektem navrhujícím kulturní stánky tohoto rozměru v Americe. Popri návrhářské práce se zabývá urbanizmem a rozvojem a rozvíjením míst a také prostřednictvím výstav, publikací a umění a působí na Pekinské univerzitě.

 

V roce 2006 získal ocenění Architektonická liga New Yorku cenou Young Architects Award. V roce 2008 se dostal do rebríčka 20 nejvýznamnějších mladých architektů časopisu ICON. V následujících letech společnost Fast Company jmenovala jednoho z 10 nejkreatívnějších lidí v architektuře za rok 2009 a 100 nejlepších lidí v podnikání v roce 2014. V roce 2010 jako první Číňan získal členství v RIBA a v roce 2014 získal cenu Young Global Leaders (YGL) od Světového ekonomického fóra. Jeho dnes již ikonický projekt Absolute Towers získal v roce 2012 cenu Best Tall Building in the Americas od Council on Tall Buildings and Urban Habitat (CTBUH).