Kliky a madla

 

 

antibakteriálny

 

proti baktériam

rost-frei

 

Infekce jsou často velmi vážné komplikace při hospitalizaci a chirurgických výkonech v nemocnicích. Nejsou však nezbytné. Když se bakterie přenášejí na oslabený organismus člověka, mohou způsobit drastické a dokonce i život ohrožující následky. Kromě nepříjemností z onemocnění mohou také vést k delšímu pobytu v nemocnici a ke zvýšení nákladů na léčbu.

nemocnica

 
Hygiena rukou je považována za nejvýznamnější způsob snížení rizika přenosu mikroorganismů na pacienty. Důsledné dodržování hygieny rukou může vést ke snížení počtu nemocničních nákaz o deset až padesát procent.

Bohužel povědomí hygieny rukou ve zdravotnictví je nízké. Při kontaktu s pacienty se dodržuje jen v méně než dvaceti procentech případů. Hygiena rukou průměrného zdravotníka a návštěvníka ve zdravotnických zařízeních je slabá. Přibližně čtyřicet procent si myje ruce po použití WC (Unilever, WC Glorix Research, 2006).

 

laboratorium

 

 

Řešením je antibakteriální povrchová úprava HC3 - dodatečná prevence proti bakteriím.
Dveřní kování (kliky, madla na dveře atd) se značně používají v institucích, a proto jsou klíčovým bodem pro přenos bakterií.

Ochrana dveřních kování antibakteriálním povrchem HC3 může tento problém snadno vyřešit. Výrobky opatřené antibakteriální úpravou HC3 mohou být efektivní součástí programu prevence proti bakteriální infekci. HC3 byla prokázána jako účinná proti MRSA a E-coli.

HC3 - na rozdíl od chemických činidel (biocid) - obsahuje inovativní fotokatalytický prvek. Tento prvek má jedinečnou vlastnost působit jako katalyzátor pod vlivem UV záření (denní světlo nebo fluorescenční světlo) a pomáhá rozkládat některé organismy (bakterie, viry, organický odpad). Zbytky jako voda a oxid uhličitý se uvolňují do ovzduší. Proto má povrch HC3 nejen antibakteriální, ale také samočistící účinky (superhydrophilicity).

 

Další výhodou povrchu HC3 je trvanlivost. Vzhledem k tvrdosti povrchové úpravy je opotřebení sníženo na minimum, takže povrch bude sloužit roky.

Výhody antibakteriálního povrchu HC3 na dveřních kování

 

baktérie

 • EN1906 Třída 4, vysoká odolnost, odolává vandalismu
 • pevné uchycení, které dobře pracuje s pružinou zámku
 • vysoce kvalitní nerezavějící ocel
 • rychlé a efektivní antibakteriální účinky
 • ničí zbytky zabitých bakterií
 • samočisticí účinky (superhydrophilicity)
 • neviditelnost
 • neobsahuje zastaralé technologie, jako Microban nebo ionty stříbra
 • tvrdost a odolnost
 • více let ověřené praxí v různých zdravotnických zařízeních po celém světě

 

baktérie

Jak HC3 funguje?
UV světlo aktivuje povrchovou úpravu HC3, díky čemuž přicházejí elektrony do styku s molekulami vody (H2O), které jsou vždy přítomny v atmosféře. Ta se štěpí na dva reaktivní radikály, a to superoxid (O2-) a hydroxyl (OH-).

 

Tyto volné radikály vytvářejí oxidační účinek, což degraduje organické tkáně jako jsou bakterie a viry ve vodě (H2O) a oxidu uhličitém (CO2), které jsou uvolňovány do atmosféry.

Na nejlepší možný výkon je třeba splnit tyto nejdůležitější požadavky:

 

 • přítomnost UV záření
 • zdroj světla nesmí být filtrován (např. zářivkové osvětlení nesmí být stíněné)
 • neumývat agresivními chemikáliemi

 

 

první generace
je definována jako počet zdrojů, které mají specifický antibakteriální účinek, jako například měď a stříbro. Určité bakterie jsou zlikvidovány, ale mrtvé bakterie zůstávají na dveřním kování a stávají se živnou půdou pro novou vrstvu rychleji se vyvíjejících bakterií. Kromě toho, použití těchto materiálů je velmi nákladné a nepraktické.

druhá generace
Máme na mysli biocidy, jako Microban nebo Triclosan a použití iontů stříbra. Určité bakterie jsou pozabíjené, ale mrtvé bakterie zůstávají na dveřním kování. Dveře, které byly ošetřeny s těmito látkami, je proto třeba pravidelně čistit, čímž se sníží účinek těchto látek. Čištěním chemickými látkami se rovněž zmenšuje účinná vrstva a časem může být zcela odstraněna.

Třetí a poslední generace
je povrchová úprava HC3. Tato je vyrobena podle nejnovějších nanotechnologií. Je to velmi tvrdý a odolný povrch, který zabije a odstraní různé bakterie a viry, které ohrožují nemocnici. Základem této vrstvy je speciální formule oxidu titaničitého (TiO2).

 

 

Objektové dveřní kování s HC3 jsou oblíbené nejen u architektů. Jsou schváleny a certifikovány v nejvyšší třídě užívání 4 (dle EN1906). Tyto výrobky jsou testovány nezávislými institucemi podle Evropské normy EN1906. Nerezové kování v této třídě mají záruku deset let.

Co přesně znamená norma EN1906?
Při otevírání a zavírání dveří dveřní kliky podstupují horizontální, vertikální a rotační síly, kterým musí rozeta nebo štít čelit.

Třída použití 4 = vysoká frekvence, velmi intenzivní používání na dveřích, které jsou vystaveny častému použití násilí nebo poškozování, příklad na sportovních stadionech, v kasárnách, veřejných budovách, toaletách apod.)

Tato kování jsou testována a certifikována ve třídě 4. Jsou také testována a certifikována dle EN1634-2 požární zkoušky a jsou také dostupná jako protipožární podle DIN18273.

Dostupné jsou různé modely kování, a to rozetové i štítové s více verzemi štítů.
Naše celá kolekce protipožárních dveřních kování a dveřních madel je také k dispozici
s antibakteriální povrchovou úpravou HC3.

 

 

 

stáhnout certifikát

 

Záruka10 roků
Záruka10 roků